top of page

חוקי הצ'יט מיל

חיטוב הוא תהליך שכמעט כולם עשו אותו בשלב כזה או אחר וזה לא משנה הסיבה למה עושים אותו. יכול להיות שעלית במשקל בצבא, עלית כמה קילוגרמים מיותרים בלידה או סתם נפלת על תקופה קשה בעבודה, מה שחשוב זה שהחיטוב יהיה יעיל ונוח. לא חשוב כרגע באיזה שיטה אתם בוחרים ולפי איזה ערכים אתם בונים את החיטוב, אתם חייבים לדעת את המושג CHEAT MEAL(ארוחה מותרת). המטרה של הצ'יט מיל היא לחרוג באופן מתוכנן מתפריט הדל קלוריות ולהחזיר את ייצור ההורמונים לרמה הנורמלית, מה שתוקע לפעמים את משקל\אחוז שומן במקום ובמקרים מסויימים אפילו גורם לעליה.

כמו שאמרנו ארוחת הציט מיל נועדה להחזיר את הגוף למצב התחלתי לפני הדיאטה מצד אחד מבחינת עבודה תקינה של כלל מערכות בגוף ומצד שני שהוא לא פחות חשוב לתת מנוחה לצד המנטלי. לא סוד שבמהלך החיטוב אנחנו יותר עצבניים, חלשים ולפעמים גם תשושים. מה יכול להרים את המצב הרוח ולתת עוד כוח להמשך החיטוב אם לא ארוחה טובה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים.למה בעצם אנחנו צריכים את הארוחה הזאת?

במהלך הדיאטה הגוף נמצא בגרעון קלורי תמידי, מה שמשפיע בין היתר על יצור הורמונים שונים ובינהם הורמון הלפטין- הורמון התיאבון. ברגע שהיצור יורד ויש רמה יותר נמוכה בגוף של ההורמון הזה, אנחנו נרגיש יותר רעב, הגוף פחות שבע כתוצאה מכך נעלה במשקל. על מנת לשמור על רמת ההורמון תקינה בגוף צריך לתת לגוף לשבוע, שזה אומר -ארוחת הציט מיל.

מתי עושים??

תלוי בכמה פרמטרים- אנשים עם עודף שומן גדול מדי, יעשו פעם ב3-4 שבועות לעומתם אנשים בעלי אחוז שומן יותר נמוך יכולים להרשות לעצמם פעם בשבוע-שבועיים. כמובן יש לקחת בחשבון את הנתון החשוב של כמה זמן כבר נמצאים בחיטוב, אם זה בהתחלה אז לא יהיה לכם צורך אבל אם הזמן אתם תרגיש בחוסר.

כמה?

ציט מיל יכול להיות ארוחה אחת ויכולה להיות גם יום שלם. כמו שאמרתי זה כבר תלוי ברמת המתאמן ומקום שהוא הגיע. מנסיוני היו לי תקופות שהייתי זקוק לציט מיל במשך יום שלם כי ארוחה אחת לא הספיקה(מאגרי פחממה אצלי בגוף יותר גדולים מאדם ממוצע ולכן בשביל למלא אותם צריך יותר מ400 גרם פחממה ואני מדבר רק על מאגרים ללא עודף)

איך?

ציט מיל אמור להיות ממאכלים איכותיים ובריאים ובעל ערך קלורי גבוה (נכון בא לכם פיצה ועוגיות, אבל כמו שאמתי העדיפות היא לפחממה מורכבת ולא לסוכר פשוט!!). ביום הציט מיל סדר הארוחות אמור להיות רגיל פרט לארוחת הציט מיל. כאן אחרי שהבנתם את המושג ציט מיל אני הולך להחליף אותו להעמסת פחממה (הרבה יותר הגיוני ובריא), כי כבר הבנתם את חשיבות איכות הפחממה. את העמסת הפחממה אנחנו נעשה בצורה הבא- על כל קילוגרם ממשקל הגוף אנחנו נצרוך 3-4 גרם פחממה, בחשבון פשוט אם אתה שוקל 70 קג העמסה שלך צריכה להיות בין 210-280 גרם פחממה.צד שכבר הזכרתי שהוא לא פחות חשוב מפן הפיזי, הוא הצד המנטלי. כמו שהגוף שלכם עייף במהלך הדיאטה כך גם מתעייף הצד המנטלי וצריך לרענן אותו. פה מגיע הדילמה, ללכה על הציט מיל בריא ומזין או ג'אנק פוד. אני יודע שהכי קל ליפול על ג'אנק כי זה הכי מושך, אבל אני יכול להגיד רק מילה אחת בעניין הזה- אם המשך החיטוב שלך תלוי אם תאכל ג'אנק או לא, כמובן שהמטרה מקדשת את האמצעים,האבל תמיד קח בחשבון שזה המפלט האחרון מבחינתך.

Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page