top of page

10 דרכים לשרוף יותר שומן

1- מים

תאמינו או לא, מים זהו שורף השומן האולטימטיבי. הכבד הוא איבר מרכזי במטבוליזם ובמספר תהליכים בגוף, לכן בלי שתיית מים אנחנו פוגעים בתפקודו וכך גם בכל התהליכי הגוף.

2- דיאטה

אל תתפתו לשוק הדיאטות, כאשר כל יומיים יש טרנד חדש של דיאטות כמו דיאטת מיצים או דיאטת HCG ועוד.. אף אחד לא יכול להמציא את הגלגל וזה רק מכניס אותך לרכבת הרים של עליות וירידות במקום ללמוד אורח חיים מסויים ולפעול לפיו. אז נכון שאפשר לרדת כמה קג בזמן יחסית קצר אבל מה קורה לאחר הדיאטה? הגוף ירד במשקל אבל הראש עדיין רוצה ממתקים, לכן השלב החשוב הוא קודם כל לשנות הרגלים וגישה ותאמינו לי לאחר מכן גם מבנה הגוף ישתנה.

3- ארוחות תכופות יותר

כמה שזה נשמע הזוי אבל המטרה היא לאכול יותר ולא למנוע מעצמך אוכל. ככל שאנחנו אוכלים יותר- החילוף חומרים שלנו עולה ולכן אנחנו גם שורפים יותר שומן. כאן לא צריך להתבלבל- לאכול יותר מזון בריא וזה לא אומר ג'אנק פוד. הארוחות צריכות להיות יחסית קטנות ועם הרכב תזונתי מתאין למטרה. אני מקפיד ברוב התפריטים להכניס כ3 ארוחות עיקריות ועוד 3 ארוחות ביניים יותר קטנות.

4- להפציץ במשקלי עבודה

בטח כבר שמעת את המיתוס- בחיטוב עובדים עם משקלים קלים והרבה חזרות. אז אני אתקן- המיתוס הזה הוא לא רחוק מהמציאות, נכון שבחיטוב הגוף נמצא בדיאטה דלת פחממה ולכן הוא גם יותר חלש(פחממה=כוח), זאת הסיבה שבחיטוב מרימים משקלים יותר נמוכים, אבל לא צריך להתבלבל- גם שהגוף יותר חלש ומרים פחות משקל עדיין צריך לתת את המקסימום מבחינת הביצוע (לתת 100% בכל סט עם משקלי עבודה כבדים). צריך לזכור ככל שיש יותר מסת שריר אנחנו שורפים יותר קלוריות.

5- לאכול לאחר האימון

כמו שכבר הזכרתי- חייבים לאכול בשביל להרזות בכללי ולאחר האימון בפרט. הגוף חייב את המשאבים הדרושים לו לתהליך התאוששות ובנייה מחדש. ללא המשאבים האלו הגוף רק יאבד שריר, מה שיגרום לו לשרוף פחות שומן וכבר לא מדבר על תהליכים כמו יצור הורמונלי תקין וחילוף חומרים.

6- אירובי

תמיד שואלים אותי- "האם בשביל לרדת במשקל ולהתחטב חייבים לעשות פעילות גופנית?", התשובה היא – לא. ניתן לעשות את כל זה גם ללא פעילות גופית כי הכל תלוי במאזן קלורי בסופו של דבר. אבל יש כאן בעיה- אנחנו רוצים הכל כאן ועכשיו, לכן כן מוסיפים פעילות גופנית על מנת לזרז את הירידה במשקל וגם בגלל עוד יתרונות בריאותיים שאני לא נכנס לזה כרגע. פעילות גופנית גורמת לנו לשרוף יותר שומן ויחד עם זאת לצרוך יותר אוכל- כמו שאמרתי בסעיפים הקודמים, לאכול יותר ולשרוף יותר.

7- קיצור מנוחה

תקצר זמני מנוחה באימון כוח ותעבוד בדופק גבוה. הכוונה כאן היא גם להרים משקלים גבוהים אבל מצד שני גם להתאושש בין הסטים ולא להגיע למצב שהדופק חוזר לעצמו. דוגמא טובה היא אימוןHIIT שקיום נחשבת לאחת השיטות המובילות לשריפת שומן

8- שינה

מיותר לציין כמה השינה תורמת לתהליכי התאוששות. הגוף נח ומפריש הורמונים שונים בין היתר הורמון גדילה, דבר שנחוץ להמשך הדרך והתקדמות. חוסר בשינה פוגע בתהליך חילוף חומרים, הגוף העייף ומאוד קל למצוא תירוצים כשעייפים.

9- חרדה ולחץ

לחץ וחרדה גורמים עיקריים לאכילת יתר ולעוד התמכרויות. בנוסף להתמכרויות שונות הגוף מייצר הורמון בשם קורטיזול. רמות גבוהות של קורטיזול גורמות לתחושה מתמשכת של תיאבון מוגבר. התוצאה היא, שאתם רעבים כול הזמן. בנוסף לכך, סוג השומן שנאגר בגוף כתוצאה מעודף התיאבון הנובע מלחץ, נוטה להתמקם באזור הבטן. בנוסף לבעיה האסתטית שיוצרת הצטברות השומן באזור הבטן, שומן מסוג זה מעלה את הסיכון ללקות במחלות לב, סוכרת וסרטן. יש המון דרכים להפחית לחץ וחרדה- אימון זה פתרון מעולה להתנתק ולנקות את הראש, בנוסף ניתן לקרוא איזה ספר טוב או סתם טיול עם הכלב.

10- תשכחו מהמשקל

במקום שהמשקל יקבע את המצב רוח שלך כל בוקר, תסתכל על עצמך במראה. המראה זה המדד הכי טוב להתקדמות שלך, אתה ורק אתה יודע איך היית נראה לפני חודשיים ואיך אתה נראה היום. נכון זה פחות מדוייק ממד אחוז שומן, אבל כבר דיברנו על לחץ וחרדה ודרכים להפחית אותם. לא צריך כל בוקר להתחיל את היום בבאסה או בתחושת ניצחון, מספיק החיוך הקטן ועוד צעד שעשית לעבר המטרה.

Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page