top of page

שורפי שומן טבעיים

הנושא של תהליך החיטוב ושרפת השומן לא מסתכם באירובי ותפריט עם גרעון קלורי, אלא הוא הרבה יותר מורכב. על מנת להגיע לתוצאות יותר משמעותיות ובדרך יותר מהירה אני רוצה להמליץ לכם על כמה שורפי שומן טבעים שיכולים לזרז את תהליך החיטוב ולעזור לכם להגיע לתוצאות כמו שתמיד חלמתם. כשאני אומר שורפי שומן, הכוונה היא לא לתרופות פלא, שעושות קסמים ויום אחד אתם קמים עם קוביות. הכוונה היא למוצרים טבעים שיכולים לעזור יחד כמובן עם תפריט מתאים ותוכנית אימון. כי רק השילוב הנכון יביא תוצאות.

1- תה ירוק-

מקורו של התה הירוק מגיע מצמח ה-Camellia Sinensis אשר גדל במזרח הרחוק. מחקרים גילו כי הוא עשיר מאוד בפוליפנולים (EGCG) - חומרים בעלי פוטנציאל אנטי-סרטני ופוטנציאל נוגד חמצון חזק במיוחד. בהקשר של תזונה, דיאטנים ותזונאים בעולם ממליצים על שימוש בתה ירוק כתוסף תזונה יומי אשר מאיץ את המטבוליזם (קצב חילוף החומרים) בגוף, מסייע להפחתת כולסטרול וממריץ את תהליך ההרזיה. בשביל באמת לקבל את ההשפעה החיובית על מערכת חילוף החומרים, מומלץ לשתות כ800 מל תה ירוק על בסיס יומי, זה לא פשוט אבל אם תכינו בקבוק עם תה ירוק בפנים ותשתו במהלך היום זה יכול להיות אחלה פיתרון. אני מכין בצורה הבאה- שם בתחתית קומקום מיוחד לתה 40-50 גרם תה יבש, מוסיף מים חמים (לא רותחים) עד שכל התה מכוסה מים, ישר שופך את הנוזל(בפעולה זו אני מנקה ומעורר את התה) ועכשיו ניתן להוסיף כליטר מים חמים. זמן החליטה לא אמור לקחת הרבה זמן, תלוי בסוג התה. לאחר החליטה אתם מעבירים את הנוזל התה לבקבוק, ניתן להוסיף לימון ונענע ולקרר. יש לכם אחלה משקה למשך היום.

2- אשכולית

ממש לאחרונה, חוקרים קנדיים גילו באשכולית את הנרינגרין, נוגד חמצון בעל עוצמה גדולה. הנרינגרין גורם לכבד, שדרכו נאגרים השומנים בגופנו, להשתמש באנרגיה של השומן במקום לאגור אותו. במילים אחרות, הנרינגרין מביא לשרפת השומן הנצרך יחד איתו. בנוסף, הוא מאזן את רמת האינסולין בגוף ולכן מסייע מאוד לחולי סכרת ולב. אגב, הנרינגרים הוא גם זה שגורם לאשכולית להיות מעט מרה. מחקרים שבדקו את הקשר בין אכילת אשכולית להורדה במשקל, מצאו שמי שצרך חצי אשכולית ביום יחד עם אחת הארוחות ביום, ירד במשקל גם אם לא שינה שום דבר אחר בתפריט.

3- קפה

על-פי מחקרים רבים, קפאין יכול לתרום לירידה במשקל בטווח הארוך בזכות ההשפעות שלו על תפקוד הגוף.

הקפאין מגדיל שרפת קלוריות. כמובן מדובר בתרומה מינורית, אך לאורך זמן ובמקביל להקפדה על תזונה בריאה ולא מופרזת, יכולה להיות לו תרומה לירידה במשקל.

בנוסף, הקפאין ממריץ ומעורר, מה שמעודד פעלתנות ועיסוק בספורט, פעילויות שמצדן מסייעות להפחתת התיאבון ולוויסותו.

ישנה גם טענה כי הקפאין מגביר את פירוק השומנים, בעיקר בעת מאמץ גופני, ומשום כך יש ספורטאים הנוהגים לשתות קפה שחור לפני אימון כושר. קפאין גם מסייע לביצוע אימוני כושר גופני ממושכים ויעילים יותר, בשל סגולותיו כמפחית כאבים בעת מאמץ.

במקביל, ברמה היומיומית, שתיית קפה סדירה יכולה להחליף הרגלים רעים של אכילה לא מסודרת ונשנושים מיותרים בין הארוחות. כוס קפה מעניקה תחושת מלאות, ללא עייפות וכבדות וללא קלוריות עודפות.

4- ברוקולי-

למרות שהשם אינדול -3- קרבינול נשמע מפחיד, עוד מעט אתם תגלו שהוא לגמרי ידידותי ותורם המון בתחום הספורט. אינדול-3- קרבינול הוא רכיב אשר נמצא בין היתר בברוקולי, כרוב, כרוב ניצנים ועוד. הוא גורם להפחתת הורמון האסטרוגן בדם(כידוע אסטרוגן מעודד הצטברות שומן במאגרים התת עוריים) ולכן אנחנו נרצה להוסיף לתפריט שלנו אחד מהמאכלים שהזכרתי. חשוב לדעת כי ה3 אינדול קרבינול הופך שמיש לגוף רק לאחר שהירקות נחתכים, מבושלים או עוברים תהליך מיצוי.

5- קינמון-

לקינמון יש השפעה על רמות הסוכר בדם: התבלין מחכה את הפעילות הביולוגית של אינסולין ומגביר את חילוף החומרים של עיבוד הגלוקוז מהמזון. רמות סוכר גבוהות בדם גורמות לאחסון מוגבר של שומן על ידי הגוף ואת התהליך הזה ממש הקינמון מונע.

6- ג'ינג'ר-

חקר גרמני מצא כי ג'ינג'ר מזרז את חילוף החומרים ומומלץ לשימוש בטיפול בהשמנה. עוד נמצא כי הג'ינג'ר עשוי להגביר את חילוף החומרים עד 20 אחוז. בזירוז חילוף החומרים הג'ינג'ר מסייע בשרפת השומן. הדבר קשור להפחתה במשקל, אך כמו כן גם להפחתת רמות הכולסטרול והטריגליצירידים בגופנו. ניתן לצרוך את הג'ינג'ר בבישול או יחד עם תה ולא מומלץ לעבור את הכמות של 4 גרם ליום.

7- מים

במחקר שנערך בגרמניה נמצא ששתיית מים עשויה להגביר את קצב חילוף החומרים. משתתפי המחקר העלו ב-30% את קצב חילוף החומרים שלהם לאחר שצרכו כ-700 מ"ל נוספים של מים. התהליכים המטבוליים שורפי הקלוריות דורשים נוכחות של מים על מנת שיוכלו להתבצע ביעילות. בנוסף, המים עוזרים לנו להרגיש שבעים, הם מדכאים במעט את התיאבון, שוטפים את המערכות ומקטינים את הנפיחות. הקפידו על שתיית 8-10 כוסות מים מדי יום. אם אתם עוסקים בפעילות גופנית, שתו 2-4 כוסות נוספות.

לסיכום, כל שורפי השומן הטבעים חייבים לבוא יחד עם תפריט ותוכנית אימון מתאימה אחרת אין להם שום השפעה על תהליך החיטוב. תזכרו שכל צעד קטן שאתם עושים לעבר המטרה, מקרב אותכם ליעד. אם עדיין אין לכם תוכנית אימון ותפריט תזונה מוזמנים ללחוץ כאן.

בהצלחה!!!

Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page