top of page

פיתויים בחיטוב

מי שעבר פעם תהליך חיטוב וירידה במשקל או הכנה לתחרות בוודאי יודע כמה פיתויים יש בדרך ואם נוסיף לזה את חיי יום יום עם כל הפרסומות והריחות מהמסעדות, נקבל משימה בכלל לא קלה לביצוע. תהליך החיטוב דורש המון הקרבה, כוח רצון והכנה על מנת להתמודד עם כל הפיתויים מבחוץ, לכן ידע מוקדם וניסיון יכולים להפוך את המשימה להרבה יותר קלה וידידותית.

אני רוצה להציע כאן 5 דרכים להתמודד עם פיתויים נפוצים שיכולים להרוס לך את החיטוב:

1- להגביל צריכת אלכוהול

אני לא שותה בכלל ולכן גם בחיטוב אני לא צריך להתמודד עם הצורך באלכוהול. בנוסף לעובדה שאלכוהול היא פחמימה ריקה, הוא יכול לעורר תיאבון מטורף שקשה לעצור ולכן חשוב להבין גם את זה. לכן אם קשה לכן לשמור על תפריט במצב רגיל, כמעט ואין סיכוי לשמור על תפריט אחרי כמה דרינקים.

המלצה שלי- פשוט תפסיקו עם אלכוהול, נכון אני יודע שלא כולם מרגישים אם זה בנוח ויוצאים ואין ספור אירועים ורשימה לא נגמרת, אבל צריך לזכור שאם התוצאות אתה מתמודד לבד ולא יחד עם החברים שאתמול אמרו לך "יאללה חיים רק פעם אחת"- אתה האחראי הבלעדי!!

2- חשק למתוק בערב

אם אתה מכיר את המושג סימן שזה קרה גם לך, החשק המטורף הזה למשהו מתוק לפני השינה או מול הטלויזיה. בעצם זה קורה לרובנו, אז מה אנחנו יכולים לעשות? התשובה היא פשוטה, כי אנחנו כבר יודעים שזה הולך לקרות ורק צריכים להתכונן לזה מראש. הכוונה כאן לא להכין נוטלה בצד וחטיפים תעשייתים אלא חטיפי בריאות ומתכונים עם ערכים שמתאימים לתפריט. אחת הסיבות שהקמתי את הסדנה לבישול לספורטאים PROTEIN CHEF היא בדיוק הסיבה הזאת, לאכול חטיפים טעימים ובו בזמן לשמור על התפריט.

דרך נוספת להלחם בחשק למתוק- פשוט אל תקנה מה שלא נכנס לך לתפריט. יש לך צ'יט מיל פעם בשבוע? יפה, תקנה לאותו היום. לא מעבר לזה.

3- תודיע לכולם שאתה בחיטוב

עד היום כשאני נמצא בארוחות משפחתיות תמיד יהיה מישהו שיהיה חייב להציע לי מאכלים שלא תמיד יכולים להכנס לתפריט חיטוב שלי, רוב הזמן אין לי בעיה אם זה אבל יש תקופות שאני לא יכול להרשות לעצמי, לכן חשוב להגיד לקרובים וחברים שלא כל המאכלים מתאימים לך. אני יודע איך זה שאתה מגיע לארוחה בחיטוב ואז כל אחד חייב לשאול בתורו אם אתה לא רוצה לטעום מהעוגה וכמה היא טעימה, לכן בשביל למנוע את המצב פשוט תודיע לכולם על הכוונה שלך.

4- שינה

בשינה קוראים רוב תהליכים ההורמונלים ולכן חשוב להקפיד על שינה איכותית וארוכה. בנוסף לעייפות גופנית מאוד קל ליפול על פיתויים גם בגלל עייפות נפשית. ההמלצה הכללית לשינה בריאה היא בין7-9 שעות שינה, מה שיכול לתרום לביצועים יותר טובים באימונים וכמו שכבר אמרנו בתהליכים הורמונלים.

5- אורח חיים

שינוי בהרגלי תזונה יכול להוביל לשינוי משמעותי באיכות החיים, רק מי שעבר את התהליך הזה באמת מבין עד כמה זה משמעותי. תמיד צריך לזכור שבפרק זמן מסויים אנחנו יכולים להתמודד עם הכל, גם עם תפריט מאוד קיצוני ולכן תמיד צריך לשאול את עצמך מה יהיה ביום לאחר מכן?

הבחירות הלא פשוטות האלה יכולות להשפיע על אורח החיים שלך, בסופו של דבר כל אחד יכול להיות יותר בריא ולא רק למשך כמה חודשים בשנה. תתחיל בשינויים בהרגלי תזונה וזה יתן לך נקודת התחלה מצויינת בשינויי אורח החיים. תנסה להכין מתכונים בריאים וחדשים, תלמד מה מכיל כל מאכל, תחליף מאכלים רגילים למאכלים יותר בריאים. כל שינוי קטן יוביל אותך בסופו של דבר לאורח חיים הבה יותר בריא.

Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page